Sposób stosowania:
W uprawach roślin warzywnych:
Na uprzednio oczyszczoną z chwastów i spulchnioną glebę należy rozsypać środek równomiernie na całej powierzchni w ilości 20-30 l/10m2 (12-18 kg/10m2) w zależności od uprawianego gatunku, a następnie wymieszać go z glebą na głębokość 15-20 cm. W tak przygotowaną glebę wysiewać nasiona lub sadzić rozsadę warzyw. W uprawach pod osłonami (tunele foliowe) dawkę środka można zwiększyć do 25-35 l/10m2 (15-21 kg/10m2).
W uprawie roślin ozdobnych (klomby, zieleńce, kwietniki, rabaty):
Wczesną wiosną na uprzednio przygotowaną glebę należy środek rozsypać w dawce 20-30 l/10m2 (12-18 kg/10m2), a następnie wymieszać z glebą na głębokość ok. 15 cm, po czym dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowaną glebę sadzić rozsadę roślin rabatowych.
Trawniki:
Pod zakładanie trawników najlepiej stosować wiosną lub późnym latem. Na glebę przeznaczoną do założenia trawnika należy rozłożyć równomiernie środek w ilości 30-40 l/10m2 (18-24 kg/10m2). Następnie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby glebogryzarką lub innymi narzędziami, wyrównać i siać trawę.
Uprawy polowe i rekultywacja:
Na gruntach ornych można stosować 15 ton/ha rocznie lub 30 t/ha jeden raz na 2 lata. Do celów rekultywacji gruntów zdegradowanych można stosować 20 t/ha rocznie, przez okres kilku lat aż do uzyskania średniej zawartości składników pokarmowych w glebie. Środek należy rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola przy pomocy rozrzutnika nawozów. Wskazane jest wymieszanie środka z glebą. Na gruntach ornych najlepiej stosować pod uprawki pożniwne lub przedsiewne.
Do celów rekultywacji można stosować w dowolnym okresie roku zgodnie z harmonogramem prac.
W uprawach roślin sadowniczych:
przed posadzeniem sadu/plantacji. Rozrzucić równomiernie środek na powierzchnię pola w dawce o 15 ton/ha i wymieszać z powierzchniową warstwą glebą. Najlepiej środek zastosować pod przedplon.
w sadzie/plantacji. Środek rozrzucić wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji), wokół drzew/krzewów, w dawce do 10 kg na 10 m2, unikając jego kontaktu z rośliną.